KMF FON Beograd

BEOGRADSKI DERBI ZA PAMĆENJE

Teško da se rečima može prepričati futsal spektakl koji se u subotu odigrao u hramu sporta, Sportskom centru Šumice. Sama najava utakmice poprimila je velike razmere i svi su sa ushićenjem iščekivali duel dve najbolje beogradske ekipe. Pred punim tribinama i u jednom prelepom ambijentu snage su odmerili ekipe FON i Euro motus, koji je u tom trenutku bio lider na tabeli Prve futsal lige Srbije. Pregršt lepih poteza, borba za svaku loptu i čak 14 spektakularnih golova nikog nisu ostavili ravnodušnog.

Od prvog sudijskog zvižduka obe ekipe su bez rezervisanja napadale gol rivala. Već u petom minutu Stanković maestralnim udarcem savladava Josimovića za prvu radost svog tima, ali već u narednom minutu Filipović poravnava rezultat. Uspeli su gosti da iskoriste kratak nemir u redovima domaćina i preko Kopanje preokrenu rezultat. Ipak, do odlaska na odmor, nakon uigrane akcije iz kornera Petrov postiže drugi gol za ekipu FON-a.

Popularni “studenti” su bolje ušli u drugo poluvreme i sa tri brza pogotka preko Stankovića, Petrova i Pešića poveli čak 5-2. U 29. minutu uspeo je Roknić da smanji prednost domaćina ali je u istom minutu i Manić bio precizan za nova tri gola prednosti i rezultat 6-3. I kada su već svi mislili da je pitanje pobednika rešeno, usledio je šok. Euro motus je uspeo da sa čak 4 pogotka za pet minuta potpuno preokrene rezultat u svoju korist za neopisivu radost svojih navijača. Ipak, Fonovci su zaigrali sa pet igrača u polju i 30 sekundi pre kraja uspeli da izjednače preko Pešića. Da sve bude još dramatičnije, Arsić je u poslednjim sekundama imao priliku da donese svom timu sva tri buda, ali je golman Vulić uspeo da ostane nesavladan. Utakmica je završena nerešeno što i jeste najrealniji ishod ovog derbija.