POBEDA 2.6 SEKUNDI PRE ZVUKA SIRENE

28/11/2016

Neverovatna futsal predstava u Sportskom centru Breza u Milanovcu. Domaća ekipa Metalca Kolorado dočekala je beogradski FON u prelepom ambijentu pred punim tribinama, u kojem je, na veliku žalost svih simpatizera “cirkuzanata” ispustila pobedu 15 sekundi pre kraja utakmice.

Vođeni podrškom sa tribina, domaći su uspeli da postignu dva gola u prvom poluvremenu, najpre preko Stojkovića u 7. a potom i Vukašinovića u 14. minutu. Dva primljena gola, malo su razbudila popularne “studente” koji su zaigrali u svom prepoznatljivom stilu. Cvetković je udarcem sa distance matirao golmana domaćih i smanjio rezultat na 2:1. U ekipi gostiju svojim odbranama istakao se mladi golman Filipović, koji je pred svojom publikom bio veoma raspoložen. Pri rezultatu 2:1 otišlo se na odmor.

whatsapp-image-2016-11-28-at-12-12-08

U drugom delu meča, FON je imao inicijativu, ali je izostajala realizacija najviše zahvaljujući odličnom golmanu Teofiloviću. Neiskorišćene šanse pred golom domaćih, kaznio je u 31. minutu Jovanović ali je u istom minutu Petrov pogodio nebranjeni deo gola za rezultat 3:2. Poslednjih četiri minuta Fonovci su zaigrali sa igračem više u polju što im se ovog puta isplatilo. Stanković je pronašao Pešića na drugu stativu koji poravnava rezultat 15 sekundi pre kraja meča. Kada su svi mislili da će se utakmica završiti remijem, i već krenuli ka izlazu iz hale, Đukanović izvodi brzi aut Stankoviću koji prodorom stvara sebi priliku za udarac i postiže gol 2.6 sekundi pre kraja meča za neopisivu radost svog tima.

Bio je ovo prvo gostovanje našeg tima u Gornjem Milanovcu, a mi se nadamo da će ih biti još mnogo, jer ambijent u hali Breza pokazuje da Milanovac obožava futsal, a ekipi Metalca želimo svu sreću u nastavku prvenstva!Sledećeg vikenda ekipa FON-a ugostiće osmostrukog šampiona naše države i učesnika elitne runde Lige Šampiona, ekipu Ekonomca, u svojoj hali u Rakovici u okviru poslednjeg kola prvog dela prvenstva. Ovom prilikom pozivamo sve ljubitelje futsala, da u SUBOTU 03. DECEMBRA u 20:30h dođu u Sportski centar Rakovica i budu deo futsal spektakla! Vidimo se u što većem broju, a do tada #NavijajZaFon!