KMF FON Beograd

DVE DOBRE PROVERE U MILANOVCU

U okviru pripremnog perioda pred početak prolećnog dela prvenstva koje počinje za dve nedelje, ekipa Metalca Kolorado iz Gornjeg Milanovca organizovala je mini-turnir sa četiri ekipe, na kojem su pored domaćina učestvovale ekipe Mašinca iz Kragujevca, Olimpa iz Vrnjačke Banje kao i ekipa FON-a iz Beograda. U prvom polufinalnom meču ekipa Metalca u neizvesnom meču savladala je ekipu Mašinca i plasirala se u finale. Naši momci u polufinalu su naspram sebe imali ekipu Olimpa, u prvom međusobnom susretu dveju ekipa u istoriji. Iako su momci iz Vrnjačke Banje pokazali veliku želju da se suprotstave beogradskom prvoligašu, Fon je tokom čitavog meča imao inicijativu. Najpre je Arsić u ranom delu meča doveo svoj tim u vođstvo, a konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Nemanja Šamšal. Imali su i momci iz Banje nekoliko izglednih prilika ali je Spajić izuzetnim odbranama sačuvao svoju mrežu. U drugom delu meča, prelepu akciju krunisao je Petrov na dodavanje Stankovića za vođstvo od 3-0. Do kraja meča ekipa Olimp uspela je da postigne počasni pogodak za konačnih 3-1.

U finalnom meču “studenti” su prikazali odličnu igru, a svi prisutni mogli su da uživaju u potezima Beograđana. Utakmica je pratkično rešena u prvom poluvremenu, u kojem su igrači FON-a čak četiri puta matirali čuvara mreže “cirkuzanata”. Prvi gol postigao je Cvetković već u 3. minutu susreta, a Petrov se dva minuta kasnije upisuje u listu strelaca. Posle veoma lepe akcije koja je ispraćena aplauzima publike, Stanković je postigao treći gol za svoj tim. Konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Pešić, i otklonio sve sumnje oko pobednika. Drugo poluvreme pri visokom rezultatu omogućilo je Nikoli Šamšalu, glavnom treneru na ovom turniru, da isproba određene kombinacije koje su dale dobar rezultat. Veoma lepršava igra sa mnogo lepih poteza dovela je do novih šansi i golova. Najpre Cvetković postiže peti pogodak, a odmah potom i Stanković šesti. Da mreža našeg tima ostane netaknuta na ovom meču, pobrinuo se reprezentativni golman Filipović koji je bio na visini zadatka. Konačan rezultat postavio je Nemanja Šamšal za ubedljivih 7-0 u korist popularnih “studenata”. Do početka prvenstva ostalo je još dve nedelje, tako da su ove dve provere dobro došle kako bi se proverile mogućnosti svakog od igrača i isprobali određeni koncepti igre na kojima se već neko vreme vredno radi. Samo jedan primljen gol pokazao je da se rad na odbrani poboljšava a veliki broj postginutih golova da se realizacija popravlja. U narednom periodu FON će odigrati još dva pripremna meča a nakon njih sledi prvo kolo prolećnog dela prvenstva protiv lidera na tabeli, ekipe Euro motusa koje je zakazano za 18. februar (18:30h). #NavijajZaFon