FON GAZDUJE BEOGRADOM

28/11/2017

U okviru devetog kola Prve futsal lige Srbije, u gradskom derbiju, ekipa FON-a ugostila je debitante u najvišem rangu takmičenja u našoj zemlji, ekipu Samo Pravo. Od prvog sudijskog zvižduka popularni “studenti” preuzeli su inicijativu i pokazali gostima da nemaju šta da traže na ovom meču. Sa dva brza gola, najpre preko Stankovića a potom i Arsića ekipa FON-a već u petom minutu došla je do dva gola prednosti. Na naredni pogodak čekalo se do 13. minuta kada je Cvetković na asistenciju Stankovića uspeo da prevari čuvara gostujuće ekipe i poveća prednost. Do kraja prvog dela susreta ekipa Samo Pravo uspela je da preko Ljujića smanji prednost na 3:1.

Drugo poluvreme nije donelo mnogo promena. Fonovci su i dalje imali inicijativu dok su gosti preko kontranapada pokušavali da dođu do gola ali im Josimović odličnim odbranama to nije dozvoljavao. Nakon možda najlepše akcije na utakmici u kojoj su učestvovala sva četiri igrača Manić je uspeo da se upiše u listu strelaca i poveća prednost svoje ekipe. Odmah u narednom minutu Stanković postiže najlepši gol na utakmici koji je ispraćen velikim aplauzom publike u Šumicama za vođstvo od 5:1. Do kraja meča uspeli su gosti da postignu još dva gola, dok je na drugoj strani precizan bio i Pešić za pobedu svog tima od 6:3.

Ovom pobedom ekipa FON-a učvrstila se na četvrtoj poziciji na tabeli, ono što je bitnije jeste dobra igra na koju se već neko vreme čeka. Narednog vikenda ekipa FON-a putuje u Kragujevac gde će odmeriti snage sa šampionom naše zemlje, ekipom Ekonomca.