KMF FON Beograd

FON OSVOJAČ FUTSAL KUPA “POŽAREVAC 2017″

Klub malog fudbala FON imao je dve provere pred početak prvenstva u okviru Futsal kupa “Požarevac 2017″ u organizaciji istoimenog kluba. Na turniru su pored domaćina i našeg kluba učestvovale i ekipe Smedereva i Novog Pazara.
Prvi polufinalni meč igrao se između ekipe Požarevca i ekipe FON-a. Studenti su u ovaj meč ušli dosta opušteno što se moglo i videti na parketu. Ostavljali su dosta prostora domaćinima koji su u nekoliko navrata imali priliku da ugroze gol Filipovića. Sredinom prvog poluvremena nakon lepe akcije Cvetković postiže gol za svoj tim na asistenciju Manića. Međutim samo nekolika minuta kasnije Požarevljani su uspeli da poravnaju rezultat. U drugom poluvremenu igralo se malo otvorenije pa je viđeno znatno više šansi ali su golmani bili na visini zadatka, pa je utakmica u regularnom delu završena pri rezultatu 1:1. Usledili su penali gde su popularni “studenti” imali više sreće. Golove su redom postizali Manić, Cvetković i Pešić dok je jedan od igrača domaćih uspeo da pogodi prečku i time FON-u obezbedi plasman u finale.

WhatsApp Image 2017-09-16 at 22.38.07
U drugom polufinalu Novi Pazar bio je bolji od ekipe Smedereva i obezbedio plasman u finale. Finalni meč bio je dosta zanimljiviji od ostalih gde su obe ekipe prikazale dobru igru sa puno šansi. Igralo se brzo, čvrsto a viđeno je i nekoliko lepih poteza. Nakon jednog kornera Stanković pronalazi Cvetkovića koji dovodi svoj tim u vođstvo. Usled grube igre FON-a, ekipa Novog Pazara imala je i dva kaznena udarca sa 10 metara ali je golman Filipović oba puta izlazio kao pobednik. U drugom poluvremenu Pazarci su morali da svim silama ugroze gol FON-a što im je i pošlo za rukom. Nakon greške u odbrani FON-a najbolje se snašao jedan od igrača Novog Pazara i uspeo da izjednači. Odlukom šefa stručnog štaba FON-a, Borka Surudžića, u poslednja tri minuta “studenti” su zaigrali sa igračem više u polju. To im se isplatilo već posle nekoliko sekundi, Cvetković je spustio loptu Stankoviću koji udarcem sa preko 10 metara postiže gol za konačnih 2:1 i osvajanje turnira.

Ovom prilikom bismo želeli da se zahvalimo Klubu malog fudbala Požarevac na pozivu za učešće kao i na odličnoj organizaciji turnira i želimo im svu sreću u prvenstvu.

Bile su ovo dve dobre provere za naš tim pred predstojeće prvenstvo kako bi se ekipa dodatno uigrala i polako otklanjali nedostaci u igri. Iako tim nije bio kompletan svi su dali svoj maksimum što je na kraju i dalo rezultat. Sledeću proveru beogradski studenti imaće protiv kragujevačkih, odnosno devetostrukog šampiona naše zemlje Ekonomca u utorak u Sportkom centru “Šumice”.