FON PRIZEMLJIO LETEĆEG HOLANĐANINA

06/03/2017

U okviru XIV kola Prve futsal lige Srbije, popularni “studenti” su veoma lako izašli na kraj sa ekipom Letećeg Holanđanina i naneli im najubedljivi poraz ove sezone. Sa po četiri pogotka u oba poluvremena Fonovci su upisali novu pobedu i potvrdili treću poziciju na tabeli.

Mreža domaćina mirovala je sve do 10. minuta kada je Cvetković oboren u kaznenom prostoru a Stanković bez ikakvih problema savladao čuvara Holanđanina i doveo svoj tim u vođstvo. Dva minuta kasnije Cvetković sa boka upošljava Kokotovića koji postiže svoj prvi gol na meču. Pokušavali su domaći u nekoliko navrata da zaprete golu Beograđana, ali je Filipović bio na visini zadatka. U poslednjem minutu prvog dela viđena su još dva pogotka, i činilo se da je pitanje pobednika tada i rešeno. Na asistencije Cvetkovićagolove su postigli Kokotović i Arsić za tada već nedostižnih 4-0. U drugom delu meča “studenti” su i dalje bili koncentrisani i nisu dozvolili domaćim igračima da stvore neku izglednu šansu. Kao nagrada za dobru odbranu i organizovan napad, usledili su novi golovi. Najpre je Petrov postigao najefektniji gol na meču i takozvanom “rabonom” izmamio aplauze vrbaske publike, a potom se i Cvetkovićupisao u listu strelaca nakon dodavanja Kokotovića. Do kraja meča, naši momci uspeli su još dva puta da matiraju golmana domaćih preko Arsića i Manića, dok je Cvetković uspeo da zabeleži još dve asistencije na meču, od ukupno šest. Utakmica je završena rezultatom 8-0 u korist ekipe iz Jove Ilića.

Ovom pobedom FON je učvrstio poziciju pri vrhu tabele i udaljio se od kritične zone. Narednog vikenda izabranici Vladimira Radojičićadočekuju ekipu Novog Pazara kojima su bodovi neophodni kako bi mogli da se nadaju opstanku u elitnom rangu. #NavijajZaFon