KMF FON Beograd

FON PRODUŽIO NIZ NEPOBEDIVOSTI

U okviru XVIII kola Prve futsal lige Srbije, FON je nastavio seriju nepobedivosti u drugom delu prvenstva i upisao nova tri boda u Blacu. Početak meča pripao je Beograđanima koji su imali inicijativu i stvarali šanse. Nakon presečene lopte i polu-kontre Stanković je uspešno matirao golmana Pavlovića i doveo svoj tim u vođstvo. Samo dva minuta kasnije Petrov probija po boku i odlično pronalazi Arsića koji je duplirao vođstvo svog tima. Imali su Blačani nekoliko izglednih prilika ali je Filipović u više navrata intervenisao odlično i sačuvao svoju mrežu. Neiskorišćene šanse domaćih kaznio je Stanković svojim drugim golom za konačnih 3:0 nakon prvih 20 minuta meča.

Ekipa Jastrepca zaigrala je malo odvažnije u drugom delu i svim snagama napala gol gostiju. Uspeli su da sa dva brza pogotka vrate neizvesnost u meč što je publika umela da isprati brojnim ovacijama. Ipak, Petrov nakon kontre uspeva da vrati dva gola prednosti svojoj ekipi. Nesmotrenost u odbrani “studenata” jedan od igrača Jastrepca uspeo je da iskoristi i postigne treći gol za svoj tim. Pet minuta pre kraja, domaći su zaigrali sa pet igrača u polju ali je realizacija izostala. Najpre je Arsić, nakon presečene lopte, postigao svoj drugi gol da bi to isto učinio i Petrov minut kasnije. Utakmica je završena rezultatom 6:3 u korist Beograđana.

Ovom pobedom FON se učvrstio na trećoj poziciji i potvrdio odličnu formu u drugom delu sezone. Naime, u sedam utakmica u prolećnom delu prvenstva, FON je ostvario šest pobeda i remizirao sa liderom na tabeli, ekipom Euro Motus, uz dve pobede u kupu. Narednog vikenda sledi kratak predah zbog kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Sloveniji na kojem će našu reprezentaciju, među ostalima, predstavljati i Andrija Stanković, igrač našeg kluba. #NavijajZaFon