FON UBEDLJIV NA SVOM TERENU

12/04/2018

Kako se kraj regularnog dela prvenstva bliži kraju, čini se da ekipa FON-a podiže formu. U okviru XIX kola Prve futsal lige Srbije, “studenti” su na svom parketu ubedljivo savladali ekipu Smedereva koja se nalazi u opasnoj zoni i svaki bod do kraja prvenstva im je bitan.

Publika u Šumicama imala je prilike da uživa u mnoštvo lepih poteza, golova, i pobedi domaće ekipe od čak 6:0. Iako je rezultat dosta ubedljiv, ekipa Smedereva pružila je dobar otpor i imala nekoliko izglednih prilika pri nerešenom rezultatu ali je golman Josimović bio na visini zadatka. Studenti su u 5. minutu poveli preko Cvetkovića, a Petrov je pogodio iz slobodnog udarca za 2:0 na kraju prvog poluvreena. U drugom delu meča Petrov je postigao još dva gola i stigao do het-trika, a precizni su bli još i Petrašević kao i golman Josimović sa celog terena.

Ovom pobedom ekipa Fon-a učvrstila se na četvrtom mestu na tabeli. Naredni meč igra se u Beogradu protiv debitanta u prvoj ligi, ekipe Samo Pravo. Meč je na programu u pondeljak sa početkom od 19 časova u SC Banjica.