INTERNACIONAL ODNEO BODOVE IZ ŠUMICA

07/03/2018

Ekipa FON-a doživela je na svom parketu prvi poraz u prolećnom delu prvenstva. Kao i u jesenjem delu, ekipa Internacionala uspela je da dođe do pobede i sva tri boda odnese u Novi Sad. Publika u Šumicama mogla je da uživa u voma dinamičnoj utakmici, ali je ipak na kraju većina pristalica popularnih “studenata” kući otišla nezadovoljna. Imali su domaći svoje šanse, ali činilo se da su gosti više želeli pobedu pa su na kraju do nje i došli.
Od samog starta igralo se otvoreno na obe strane, ali su do prvog gola stigli gosti. Nakon loše odbrane FON-a, Milosavac dovodi svoj tim u vođstvo. Primljen gol kao da je malo razbudio naše momke koji su agresivnije krenuli ga protivničkom golu. Pešić je uspeo da u 14. minutu poravna rezultat, ali samo koji minut kasnije Đurić postiže gol za novo vođstvo Internacionala. Do kraja poluvremena uspeli su Novosađani da još jednom matiraju Josimovića, a strelac je ponovo bio Milosavac. U drugom poluvremenu “studenti” su prikazali dosta bolju i organizovaniju igru i bili blizu gola, ali je raspoloženi golman Internacionala uspevao da izađe na kraj sa pokušajima domaćih. Pet minuta pre kraja FON je zaigrao sa pet igrača u polju, napravio nekoliko izglednih šansi ali lopta jednostavno nije htela u gol. Kao što to obično biva, kazna je ubrzo stigla pa je Celin sa svoje polovine pogodio prazan gol za tada već nedostižnih 4:1. Da malo ublaži poraz uspeo je Pavle Pešić svojim drugim golom za konačnih 4:2 u korist Internacionala.

Ekipa FON-a se i dalje nalazi na četvrtoj poziciji na tabeli, a već narednog vikenda u Sportsom centru “Šumice” gostuje Kalča iz Niša. Zanimljivo je da “studenti” do sada nikada nisu uspeli da pobede ovu ekipu, a mi se nadamo da će im ovog puta poći za rukom. U jesenjem delu duel dveju ekipa završen je nerešenim rezultatom u hali Čair u Nišu.