24/10/2016

VI kolo, Prva futsal liga Srbije
KMF Smederevo – KMF FON 3:3 (1:1)

Smederevo Fon 3 3

U veoma dramatičnom meču kraj Dunava, ekipa FON-a nije uspela da upiše novu pobedu i tako se probije u sam vrh tabele jer je u poslednjem minutu meča, u igri domaćina sa igračem više u polju, primila gol i iz Smedereva se vratila sa samo jednim bodom.

Smederevci su bolje otvorili meč, i već u drugom minutu poveli preko Stojiljkovića nakon nekoliko vezanih udaraca, Filipović je poklekao. Nakon primljenog gola, “studenti” su se malo probudili i zaigrali bolje. Šanse su se ređale ali je realizacija izostajala. Izjednačenje je doneo Đukanović nakon lošeg pokušaja ispucavanja golmana Jovića. Nerešenim rezultatom se otišlo na odmor.

Većina drugog dela meča pripala je gostima iz Beograda. Bolja organizacija napada, i brza kontra doveli su do postizanja još dva gola. Najpre je Stanković u 23. minutu povisio na 2:1, da bi Pešić koji minut kasnije povećao vođstvo svog tima. Nerealizovane kontre kojima je mogla da se stavi tačka na meč, kaznio je Prvulović efektnim golom u 33. minutu. Dva minuta pre kraja, domaći su zaigrali sa igračem više u polju što se na kraju isplatilo. Samo 30 sekundi pre kraja Prvulović postiže drugi gol na meču i donosi svojoj ekipi bod.

Bio je ovo drugi remi našeg tima u ovoj sezoni u duelima sa ekipama od kojih smo prethodne sezone pretrpeli po dva poraza, što je samo dokaz da se u klubu iz Jove Ilića dobro radi i da ambicije rastu iz dana u dan. Nakon ovog kola sledi vikend odmora zbog okupljanja reprezentacije, a vikend nakon toga u Beograd stiže veoma neugodna ekipa Jastrebca koja je svim ekipama do sada zadavala poteškoće.