IZBEGNUT PORAZ U POSLEDNJOJ SEKUNDI

21/03/2018

Malo je falilo da ekipa FON-a doživi i četvrti uzastopni poraz na gostovanju neugodnoj ekipi Jastrepca iz Blaca. Ponovo su popularni “studenti” režirali neverovatnu završnicu i u poslednjoj sekundi postigli izjednačujući gol i u Beograd se vratili sa bodom.

Pred punim tribinama u Blacu izabranici Borka Surudžića, oslabljeni za Manića i Stankovića (zbog kartona) odmerili su snage sa domaćinom. Iako je ekipa Jastrepca imala inicijativu tokom većeg dela meča, igrači FON-a su u nekoliko navrata uspevali da priprete golu domaćina. Do prvog vođstva na utakmici ekipa Jastrepca došla je prelepim pogotkom Stojadinovića sredinom prvom poluvremena. Međutim, da se na odmor ode nerešenim rezultatom postarao se Cvetković pogotkom iz daljine. U drugom poluvremenu ista priča. Domaća ekipa u dva navrata je dolazila do novog vođstva a “studenti” odmah to vođstvo i stizali. Pri vođstvu od 2:1 u korist domaćina, Kalanović uspeva da izjednači. Nakon izjednačenja, ekipa FON-a nastavila je da igra sa igračem više u polju što im se umalo nije obilo o glavu. Igrač domaće ekipe presekao je jednu loptu i sa skoro celog terena postiže gol 40 sekundi pre kraja meča, za neopisivu radost svih pristalica ekipe iz Blaca. Kada su svi mislili da je se gotovo i već polako počeli da napuštaju halu, Stefan Kokotović u poslednjoj sekundi pronalazi put do mreže i spašava svoj tim od poraza za konačnih 3:3.

Ovim bodom ekipa FON-a i dalje se nalazi na četvrtom mestu na tabeli, a već u petak u Beograd stiže Deus iz Sremske Mitrovice protiv koga popularni “studenti” moraju da traže izlaz iz serije loših rezultata. Meč se igra u SC Šumice u petak sa početkom od 20 časova. Vidimo se!