POBEDA ZA NAJBOLJI PLASMAN DO SADA

07/11/2016

VII KOLO PRVA FUTSAL LIGA SRBIJE
FON – Jastrebac 8:3 (1:0)

Dočekala je rakovačka publika prvu pobedu u ovoj sezoni! Izabranici Vladimira Radojičića sinoć su u prelepom ambijentu u sportskom centru Rakovica koji su ulepšale i čirlidersice FON-a savladali ekipu Jastrepca iz Blaca ubedljivim rezultatom 8:3. Ovom pobedom popularni “studenti” popeli su se na četvrto mesto na tabeli koje predstavlja najbolji plasman od kad se ekipa takmiči u najvišem rangu takmičenja u našoj zemlji.

Na samom startu meča domaći su preuzeli inicijativu i držali konce tokom čitavog toka meča. U prvom poluvremenu Fonovci su imali nekoliko izglednih prilika ali je golman gostiju Pavlović u nekoliko navrata odlično reagovao i sačuvao svoju ekipu. Međutim, pred sam kraj prvog dela meča, Stanković je solo prodorom uspeo da prevari svog čuvara i sprovede loptu u mrežu za vođstvo svog tima, i još jednom pokaže o kakvom se samo kvalitetu radi.

Sudijski zvižduk za početak drugog dela nije doneo ništa novo na terenu. Fon je napadao a Blaćani su polako posustajali sa snagom pa su se golovi ređali kao na traci. Najpre je Pešić povisio na 2:0 a odmah u sledećem minutu Arsić nakon okreta postiže još jedan gol. Nekoliko minuta kasnije Petrov postiže svoj prvi gol na meču, a odmah i drugi fantastičnim golom u samo rašlje. U sledećem napadu Cvetković se upisuje u strelce, da bi odmah potom, prelepu akciju krunisao Pešić svojim drugim pogotkom. Sudinac nakon jedne kontre postiže počasni gol za Jastrebac, a minut kasnije Manić se upisuje u listu strelaca za vođstvo od 8:1. U poslednja dva minuta, kada je već sve bilo rešeno, opuštanje domaćih igrača iskoristili su gosti i još dva puta pogodili u mrežu, za konačnih 8:3 u korist FON-a.

Ono što se može zaključiti iz nekoliko prethodnih kola jeste da stvari polako dolaze na svoje, i da naporan rad polako počinje da bude nagrađen rezultatima. FON se trenutno nalazi na četvrtoj poziciji što i predstavlja jedan od ciljeva za ovu sezonu ali ostalo je još mnogo utakmica do kraja prvenstva. Prostora za opuštanje nema, a u svaki meč treba ući sa imperativom pobede ko god bio sa suprotne strane terena! Još jednom se zahvaljujemo mnogobrojnoj publici koja je sinoć pružila podršku našim momcima! Do sledećeg viđenja, #NavijajZaFon