KMF FON Beograd

PREKINUT LIGAŠKI NIZ BEZ PORAZA

Nekoliko dana nakon teškog poraza u polufinalu kupa FSS od ekipe Novog Pazara, ekipa FON-a gostovala je Novoj Pazovi kojoj su bodovi bili neophodni u borbi za opstanak u elitnom rangu. Iako oslabljeni neigranjem tri standardna prvotimca, popularni “studenti” odigrali su odličan meč i ostavili srce na terenu.

Već u trećem minutu nakon lepog okreta Arsić pronalazi Cvetkovića koji dovodi svoj tim u vođstvo. U nastavku meča viđeno je po nekoliko lepih šansi na obe strane ali se na odmor odlazi pri minimanom vođstvu Beograđana. Drugi deo meča bolje je otvorio FON i sa dva pogotka preko Pešića i Manića uvećali svoju prednost. U tom trenutnku činilo se da će bodovi otići u Jove Ilića ali su se domaći brzo vratili sa tri brza gola nakon nekoliko “sumnjivih” sudijskih odluka i uneli potpunu neizvesnost u meč. Nekoliko minuta kasnije Stanković u dva navrata ponovo dovodi svoj tim u vođstvo ali su na drugoj strani precizni bili Ramadani i Kukolj. U poslednja dva minuta zaigrali su Pazovčani sa igračem više u polju što im se ovog puta isplatilo. Miloš Denić bio je strelac pobedonosnog gola za neopisivu radost svojih saigrača.

Bio je ovo prvi poraz ekipe FON-a u prolećnom delu prvenstva, ali su svi momci koji su nastupali na ovom meču ostavili srce na terenu i pokazali kako se igra za svoj grb. Istog dana u Nišu, ekipa Kalče remizirala je sa ekipom Letećeg Holanđanina (7:7) pa su tako “studenti” i matematički potvrdili treću poziciju na kojoj će završiti sezonu što predstavlja najveći uspeh kluba i još jedan dokaz da se za relativno kratko vreme, sa odličnim radom mogu postići značajni rezultati. Do kraja prvenstva ostalo je još dva kola, protiv ekipe Metalca u Beogradu i gostovanje u Kragujevcu aktuelnom šampionu naše zemlje, ekipi Ekonomca. #NavijajZaFon